Wypukliny tylne centralne krążków międzykręgowych L4-L5 i L5-S1

Witam, bardzo proszę o wyjaśnienie mojego TK L-s Wypukliny tylne centralne krążków międzykręgowych L4-L5 i L5-S1modelują przednią ścianę worka oponowego,spłycają zachyłki boczne,z przewagą po stronie prawej na poziomie L5-S1.Zwapnienie w więzadle podłużnym tylnym po stronie prawej.Drobne osteofity na krawędziach trzonów L4,L5 i S1.Na pozostałych poziomach zmian nie uwidoczniono. Wysokość trzonów kręgów zachowana.Kanał kręgowy bez cech stenozy.Z góry dziękuję.

Witam serdecznie,

Wynik badania TK świadczyć może o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Należy to skonfrontować z obrazem klinicznym, dlatego wskazana jest konsultacja z lekarzem neurochirurgiem lub zlecającym badanie w celu ustalenia dalszego postępowania. Osteofity to zmiany zwyrodnieniowe w obrębie trzonów kręgów.

Pozdrawiam.