Jak wyrobić książeczkę sanepidowską?

Dzień dobry, ostatnio przeglądałem różne oferty pracy i rzuciło mi się w oczy, że w niektórych miejscach wymagana jest książeczka sanepidowska. W związku z tym, że jestem na etapie zmiany pracodawcy doszedłem do wniosku, że taka książeczka mogłaby być dla mnie pomocą w znalezieniu nowej pracy. Mam tylko jeden problem. Nie wiem jak wyrobić książeczkę sanepidowską, jak wygląda dokładnie cała procedura i gdzie się powinienem udać? Na czym polega wyrabianie książeczki sanepidowskiej? Czy są przy tym wykonywane jakieś badania, a jeśli tak to jakie? Jaki lekarz zajmuje się wyrabianiem książeczki sanepidowskiej? Może jest to jakaś instytucja? Ile mniej więcej trwa cały proces, czy może książeczka jest wyrabiana od ręki? Bardzo proszę o informację jak wyrobić książeczkę sanepidowską. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
W celu wyrobienia książeczki sanitarno-epidemiologicznej wymagane jest wykonanie badania na nosicielstwo bakterii Salmonella i Shigella, a następnie z wynikiem należy zgłosić się do lekarza medycyny pracy, który wypełnia książeczkę.