Wyrośl chrzęstno-kostna w wyniku badania rezonansem magnetycznym
Badanie MR pr. kolana: -wyrośl chrzęstno-kostna 10x8mm bocznej krawędzi kłykcia bocznego kości piszczelowej -podtorebkowe poziome pęknięcie w rogu tylnym łąkotki przyśrodkowej,obszary degeneracji w rogach przednim i tylnym łąkotki,ukośne pęknięcie w rogu przednim łąkotki bocznej,obszary degeneracji w rogach przednim i tylnym łąkotki -cechy zerwania ACL-fragment więzadła obkurczony -znamienna ilość płynu w kaletce przywodzicieli -śladowa ilość płynu w kaletce brzuchato-półbłoniastej

MĘŻCZYZNA, 53 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie stawu kolanowego. Najprawdopodobniej konieczne będzie wdrożenie leczenia operacyjnego. Wskazana jest wizyta u specjalisty ortopedy.