Wyrostek robaczkowy - dlaczego mam taką bliznę?

Witam mam 12 lat i miałem zabieg wycięcia wyrostka robaczkowego gdy dotykam moją bliznę jest twarda nie wiem czemu. Również kawałek brzucha jest twardy. Czy to normalne ? czy mój brzuch będzie znowu miękki. Proszę o odpowiedz. Dziękuje.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Opis jaki zamieściłeś może wskazywać w zasadzie na dwie rzeczy. "Twardość" blizny i okolicy sąsiedniej może być przejściowym wynikiem zabiegu operacyjnego. Z czasem takie zgrubienie powinno się wchłaniać, lecz nie zniknie do końca. Część szwów musi się rozpuścić, a tkanki podskórne muszą się zaadoptować. Trwa to około 6-9 miesięcy.
Po drugie opisane przez Ciebie objawy mogą wskazywać na obecność przepukliny w bliźnie pooperacyjnej.
By zweryfikować problem, wystarczy udać się do lekarza pierwszego kontaktu.