Wyrwane włosy - czy jeszcze odrosną?

Dzień dobry, mam jeszcze jedno pytanie, gdyż niestety ostatnio miał miejsce pewien nieprzyjemny incydent i trochę się tym martwię. Otóż moja kuzynka niechcący szarpnęła mnie za włosy - dokładnie to pasemko zahaczyło się o guzik u jej kurtki i w efekcie zostało ono wyrwane. Nie było tego dużo, nie widać żadnego łysego prześwitu na głowie, ale nie powiem - kiedy to zobaczyłam myślałam, że dostanę zawału. Nie wiem czy były na tych wyrwanych włosach cebulki, nie znam się na tym, wyglądało to raczej normalnie, może na jednym włosie kawałek końcówki włosa był trochę biały, nie przyglądałam się za długo, gdyż od razu wyrzuciłam, nie mogłam na to patrzeć - pewnie Pani rozumie. Otóż przejdę do meritum - czy jest możliwe, że to wyrwane pasemko jeszcze odrośnie? Jeśli tak to m/w w jakim czasie? Brwi np. wyrywa się pesetą i odrastają to samo jest z depilacją woskiem... Nie wiem czy to działa tak samo w przypadku włosów na głowie. Proszę o odp. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Jeżeli nie zostały uszkodzone mieszki włosowe to wszystko powinno być w porządku i włosy odrosną. Musi się Pani uzbroić w cierpliwość.
Wzrost włosa przebiega w określonych cyklach. Każdy z cykli składa się z poszczególnych faz- fazy długiego wzrostu (faza anagenowa), następnie z krótkiej fazy spoczynku (faza telogenowa), pod jej koniec włosy po prostu wypadają (faza katagenowa). Po czym wyrasta nowy włos i następują kolejne cykle. Faza wzrostowa brwi i rzęs wynosi 1-6 miesięcy. Faza wzrostowa w obrębie owłosionej skóry głowy wynosi 2-6 lat.
Tak więc prawdopodobnie potrzeba czasu i wszystko powinno wrócić do stanu wyjściowego.
Pozdrawiam