Wyrwanie fragmentu kości podczas ekstrakcji zęba

Witam serdecznie. Mam pytanie dotyczące wyrwanego fragmentu kości podczas ekstrakcji zęba (górna piątka). Rana zrasta się, wytworzył się czop, po tygodniu znośny ból ale jakie mogą być negatywne konsekwencje takiego przypadku oprócz dużego i wąskiego wgłębienia w tym miejscu, również na podniebieniu gdzie widać przewężenie w poprzek zębów? Fragment kości (ok wys 4x dł 10x szer 2mm) był bardzo mocno zespojony z samym zębem w okolicach dolnej, zepsutej części korzenia. Ząb wyszedł w całości.

Lek. dent. RafaĹ KrzemiĹski

problem głównie w przypadku ewentualnej odbudowy na implancie - ale do rozwiązania poprzez regeneracje kości
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Lekarz dentysta przed przystąpieniem do planowania uzupełnienia braku tego zęba zaproponuje Panu zapewne zabieg regeneracji kości. Z tego co Pan opisuje, gojenie przebiegło prawidłowo.