Wyrwanie ruszającego się zęba

Czy jeżeli ząb się rusza, to konieczne jest jego wyrwanie?
ponad rok temu

Nie zawsze oznacza to,że konieczna jest ekstrakcja.Postępowanie uzależnione jest od stopnia ruchomości jak i przyczyny takiej sytuacji(zmiana okołowierzchołkowa spowodowana stanem zapalnym,przeciążenie zęba,zanik kostny wokół korzenia,zapalenie przyzebia).Jeśli ruchomość jest niewielka i uda się zlikwidować przyczyne ząb prawdopodobnie zostanie na swoim miejscu :)

To zależy , jeżeli jest w III stopniu rozchwiania i RTG wykazuję stan zapalny i zanik kości wokół to pewnie tak , ale potrzebne jest dokładne badanie.
III stopień rozchwiania to w dużym uproszczeniu taki stan , w którym ząb bez trudu rusza się w każdą stronę w tym góra -dół - do oceny przez lekarza