Wyrwanie zęba, założenie szwów a komplikacje

Witam, Dwa tygodnie temu wyrwałam prawą dolną ósemkę, założono szwy, zabieg bez komplikacji, ząb usunięty w całości, bez antybiotyku. Przez ok. 5-6 dni utrzymywał się ból i niewielka opuchlizna. Jednak po 12 dniach od zabiegu pojawił się nagły ból,rosnąca opuchlizna oraz szczękościsk. Podczas wizyty kontrolnej (14 dni po rwaniu) zdjęte zostały szwy i dostalam dalacin. Opuchlizna i ból narastają,pojawiła się gorączka,ból węzłów,zatoki. Co powinnam zrobić? Czy mogę stosować zimne okłady?

Witam serdecznie,
Opisywane objawy są najprawdopodobniej spowodowane stanem zapalnym. Należy udać się ponownie do gabinetu w celu oceny sytuacji, w razie potrzeby oczyścić miejsce po zębie i ewentualnie zmienić antybiotyk. Często stany zapalne pojawiają się w trakcie gojenia w przypadku znacznego osłabienia odporności.