Wyrywanie zęba przez chirurga szczękowego

Witam. Wczoraj miałem rwaną dolną szóstkę przez chirurga szczękowego. Wróciłem do domu gdzieś po 17.00. Oczywiście stosuję się do zaleceń lekarza dot. jedzenia, picia i mycia zębów, higieny jamy ustnej. Zauważyłem jednak dzisiaj, że skrzep ma lekko czarnawy kolor, a w ustach czuję lekki, acz nieprzyjemny posmaczek (jakby podobny do smaku krwi), rana jednak.. nie krwawi. Nie czuję też żadnego bólu. Krawędzie dziąsła zaczynają się jakby "zamykać" do środka. Czy jest to normalne?

Witam.
Jest to normalne. Rana może delikatnie przesączać na tym etapie, ale jeśli nie ma czynnego krwawienia, to nie interweniuje się. Pozdrawiam i życzę zdrowia

Tak. Proszę się nie obawiać, gojenie przebiega prawidłowo.
Zawsze w razie wątpliwości może Pan zgłosić się do lekarza przeprowadzającego zabieg na kontrolę.