Wyrywanie zębów przed założeniem aparatu ortodontycznego

Moj syn jest po pierwszej wizycie u orthodonty ktory zaproponowal mu wyrwanie czterech zebow ja sie na to nie zgadzam chcialabym uzyc aparat do rozerwanie podniebienia. Jakie so do niego przeciwskazania?

Nie każdą wadę zgryzu leczy się poprzez użycia aparatu do rozrywania szwu podniebiennego - poszerzania szczęki. Nie można powiedzieć czy u dziecka powinno czy nie powinno się używać danego aparatu bez dokładnego badania pacjenta.