Wyrzuty sumienia przy jedzeniu u 19-letniej dziewczyny

Dzień dobry. Mam 19 lat. Od kilku lat mam problem z jedzeniem, mam ataki jedzenia 3 razy w tygodniu albo więcej, po tym mam ogromne wyrzuty sumienia, płaczę z bezsilności, nie potrafię się podnieść, jesli wezmę się w garść to znów jem zbyt mało, próbuje się pozbyć tych ataków przez środki przeczyszczające, by dać sobie karę, ale one już nie pomagają. Nie chce wymiotować, bo wiem, że to głupota, ale trwa to już kilka lat i nie potrafię sobie z tym poradzić, jest coraz gorzej psychicznie..

Witam serdecznie,
to problem niełatwy do samodzielnego poradzenia sobie z nim, zresztą tak jak Pani pisze. Gorąco bym zachęcała do wizyty u specjalisty, po podłoże problemu tutaj jest najprawdopodobniej psychiczne. Proszę pomyśleć o wizycie w Poradni Zdrowia Psychicznego, w poradniach państwowych oraz prywatnych współpracujących z NFZ otrzyma Pani darmową pomoc w ramach ubezpieczenia, często można udać się bezpośrednio do Poradni, bez uprzedniego skierowania. W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań czy wątpliwości proszę o kontakt bezpośredni. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Proszę udać się do lekarza psychiatry i/lub psychoterapeuty, którzy tylko w osobistym kontakcie będą w stanie zaproponować odpowiednią metodę leczenia.

Witam Panią,
Występują u Pani klasyczne objawy bulimii. Jeżeli po,, wielkiej uczcie'' wymusza Pani wymioty i ma wielkie wyrzuty sumienia to jest podejrzenie bulimii. Zaburzenia odżywiania sa poważną chorobą i trzeba jak najszybciej reagować. Proponuje udać się o pomoc do psychologa zajmującego się zaburzeniami odzywiania a następnie dietetyka.
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk