Wyrzuty sumienia przy zaburzeniach odżywiania

Ważę 42kg, wzrost 162cm, 22lata, kobieta. Bardzo boję się przytyć,mało jem,dużo spaceruję,by spalać kalorie. Wizytę u psychiatry mam 28 maja. Jadam około 1200kcal dziennie. Czasem jednak patrzę w lustro i mam jakby "przebudzenie" - zauważam,że wyglądam źle i chcę jeść,ale tracę panowanie. Pochłaniam ok. 2000 kcal na raz, by przytyć, a później wymiotuję, by... nie przytyć.To mnie przeraża.Płaczę,mam wyrzuty sumienia i później jem mniej niż zwykle. Jak z tym walczyć?Zdarza się to coraz częściej.

Dzień dobry,

W leczeniu zaburzeń odżywiania podstawową metodą leczenia jest psychoterapia.
Może Pani ją podjąć w formie ambulatoryjnej, bądź na oddziale terapeutycznym (w Pl są oddziały specjalizujące się w leczeniu zab.odż.). Warto porozmawiać również i o takiej formie leczenia z lekarzem psychiatrą, może poleci Pani odpowiednie miejsca czy osoby ?

Witam, wyraźnie wygląda to na zaburzenia odżywiania i braku akceptacji własnego ciała. Proszę jak najszybciej zgłosić się po pomoc do psychologa i psychiatry. Może tez Pani poszukać w internecie porad byłych anorektyczek w jaki sposób zadbać o stan swego zdrowia i jak wyjść z problemu.