Wyrzynanie się ósemek a infekcja

Witam mam 21 lat.Przechodzę już drugą infekcje w przeciągu 2 tygodni.Również bardzo bolą mnie ósemki które się wyrzynają.Czy te infekcje mogą być spowodowane zębami mądrości ?
21 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Raczej te sprawy nie mają ze sobą związku. Proszę pamiętać jednak iż podczas wyżynania się ósemek mogą wystąpić objawy podobne do tych podczas infekcji.

Witam.
Jeśli wokół ósemek utrzymuje się ostry stan zapalny ( ból, obrzęk, zaczerwienienie, trudności z otwieraniem ust), może on poprzez ciągłość przenosić się na gardło . Radzę udać się do dentysty, który oceni stan dziąseł wokół ósemek i zaleci odpowiednią terapię.
Pozdrawiam
Krystyna Pikała

Utrudnione wyrzynanie 8 może dawać silny stan zapalny ale głównie miejscowy. Nie jest określone jakie to infekcje??? Proszę udać się na kontrolę do stomatologa. Niezbędne będzie wykonanie RTG panoramicznego.