Wyrzynanie się ósemki w I trymestrze ciąży

Dzień dobry, jestem w I trymestrze ciąży i mam problem z wyrzynającą ósemką. Stan zapalny spowodowal szczekoscisk (maksymalnie otwieram szczeke na 1cm) i bardzo boli. Stomatolog na pogotowiu zapisał maść z krwi cieląt, która nie pomaga. Zasugerował konieczność antybiotyku, ale ma mi go zapisać lekarz prowadzący. Mój ginekolog ma długi weekend i nie mam, jak się z nim skontaktować. Proszę o pomoc, już raz brałam antybiotyk przez zapalenie oskrzeli w tej ciąży i bardzo się boję.

Utrudnione wyrzynanie ósemek leczymy miejscowo przeciwzapalnie i jeśli stan zapalny towarzyszący temu jest zaawansowany wspomagamy antybiotykiem.
Są antybiotyki , które można przyjmowć w ciąży . Ja jednak "internetowo" niewiele mogę pomóc. Na pewno jedna wizyta u stomatologa to mało , czasem nawet codziennie trzeba zaopatrywać.
W I trymestrze ciąży należy unikać zabiegów chyba , że jest to konieczne a w Pani przypadku niewątpliwie tak jest.
Proszę może skorzystać z porady innego lekarza.