Wysepki tłuszczowe w kości krzyżowej i zmiany zwyrodnieniowe w stawach

Proszę o interpretację. Zmiany zwyrod. w stawach m-kręgowych i pogrubienie wiązadeł żółtych. Szerokopodstawna protruzja na poz. L4-L5 i L5-S1 z ograniczen światła obu otworów m-kręgowych. Szer. kanału na ww poz. 10 mm. Dehydratacja oraz obniżenie wys. tarczy m-kręgowych na ww poziomach. Cechy odwarstwienia wiązadła tylnego L4-L-5. Dehydratacja krążków m-kręgowych na ww. poziomach. Zmiany przeciążeniowe Modic1 na poziomie L5-S-1. Wysepki tłuszczowe w kości krzyżowej. Jestem pracownikiem biurowy

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc coś więcej powiedzieć konieczne jest wykonanie bezpośredniego badania lekarskiego oraz łącznej interpretacji powyższego badania. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.