Wysięk w wyrostku sutkowatym kości skroniowej w wyniku rezonansu magnetycznego

Miałam robiony rezonans magnetyczny głowy. Wynik: Wysięk w wyrostku sutkowatym lewej kości skroniowej. Niewielkie zmiany śluzówkowe w zatoce klinowej. Co to oznacza?
KOBIETA ponad rok temu

Oznacza to stan zapalny w strukturze sitowej wyrostka sutkowatego kości skroniowej lewej oraz przerost śluzówki zapewne z powodu przewlekłego stanu zapalnego w zatoce klinowej kości czaszki. Wynik ten najlepiej skonsultować bezpośrednio z laryngologiem. Dolegliwości związane z tymi stanami zapalnymi wymagają leczenia.