Wysięk z członka po oddaniu moczu lub masturbacji

Proszę o pomoc, bo nie wiem, jak sobie z tym poradzić. Chodzi o to, że po oddaniu moczu zawsze trochę kapie mi z członka, a zależy mi na tym, aby nie plamić spodenek. Podobnie jest ze spermą. Dość często się masturbuję, za każdym razem po wytrysku wycieram żołądź, ale i tak po kilku, nawet czasem po kilkunastu minutach czuję wyciek, nasienie wsiąka w bieliznę i tworzy się plama, skorupa... Dlaczego kapie mi z członka? Jest sposób, żeby tego uniknąć?

Witam!
Opisane dolegliwości mogą sugerować schorzenie określane jako inkontynencja pomikcyjna, czyli inaczej kropelkowanie pomikcyjne. Jest to zaburzenie spowodowane zazwyczaj osłabieniem mięśni dna miednicy. W uporaniu się z tym problemem zazwyczaj pomaga codzienny trening mięśni dna miednicy. W przypadku braku poprawy po kilku miesiącach stosowania regularnych ćwiczeń, problem należy skonsultować z urologiem. Pozdrawiam serdecznie!