Wysiękowe zapalenie ucha u 19-miesięcznego dziecka

córka-19mies-przepisany ma areozol AVAMYS do nosa. Ma wysiękowe zap. ucha, czeka na zabieg drenażu bębenków.Ogólnie stan bdb-nie kicha, nie kaszle, nie ma zatkanego noska. Zastanawiam się czy podanie tego leku jest bezpieczne-wyrażnie jest napisane w ulotce-stosować po 6r. życia, powikłania też są nieciekawe-zaburzenia wzrostu, zaćma, jaskra.Wiki ma zespół Downa, więc jest obciążona, więc nie chcę jej dokładać niebezpiecznych dla niej leków-co mam robić?Czy to bezpieczne?s.1x1

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego. Ewentualnie proszę się skontaktować z lekarzem prowadzącym czy na pewno ten lek był przepisany, być może apteka miała wydać coś innego.

Lek zostal przepisany dziecku przez lekarza, ponieważ uznał on, że możliwość wystąpienia działań niepożądanych jest mniej prawdopodobna, niż problemów z aktualną chorobą. Lek ma przygotować śluzówkę do zabiegu. Niepodanie go naraża dziecko na powikłania.