Wysiękowe zapalenie ucha u 4-latka

Mój 4 letni syn ma wysiękowe zapalenie ucha.Miał mierzone ciśnienie w uszach i jest poniżej zalacenego poziomu.Poza tym ma problemy z wymową.Lekarz stwierdził ze jest to spowodowane niedosłuchem u dziecka.Leczyłam dziecko przez rok Nasonexem i dmuchał balonik nosem.Nic nie pomogło i layngolog zalecił zabieg paracentezę i wycięcie 3 migdałka.Mam pytanie czy nie da się wyleczyć tego płynu w uszach w jakiś inny sposób?Czy po paracentezie płyn nie będzie powracał a moje dziecko będzie dobrze słyszec

Powoduje to gromadzenie się płuny, wysięku w jamię bebenkowej a tym samym niedosłuch.

W takich sytacjach zalecane jest usunięcie migdałka gardłowego oraz jednoczasowe założenie drenów do uszu. Sama paracenteza nie wyleczy bo przeszkoda w postaci migdałka nadal będzie.