Wysiękowe zapalenie ucha u dziecka i kaszel

Witam, mój synek 3lata ma wysiękowe zapalenie ucha,bierzemy 2msc Fenipos 1*dziennie. Nie odetkało się. Mamy skierowanie na nacięcie błony bębenkowej i dreniki. Pytanie już drugi raz ma ponownie kaszel I straszny katar. Ostatnio skończyło się na antybiotyku-dwa tygodNie temu. Czy do puki nie będzie miał zrobionej operacji to będzie przechodził takie stany? Czy jak zaczyna kaszleć I mieć taki katar to lepiej iść do pediatry czy laryngologa?

Należy zrobić też badania w kierunku alergii panele z krwi wziewny pokarmowy- ige swoiste. Oraz badania w kierunku odporności przeciwciala IgG IgM i Iga. Oczywiście dziecko musi być leczone przez pediatrę i laryngologa oraz alergologa i immunologa.