Wysiłek fizyczny po urazie stawu barkowego

witam Doznalem urazu barku lewego , w wyniku konsultacji lekarskiej i rezonansie badanie wykazalo ze mam cechy uszkodzenia lewego obrabka , mam pytanie czy rezonans mogl zle wykazac, niestety po wizycie u lekarza na nfz wiecej sie nie dowiedzialem bo jak lekarz zobaczyl kto rozpoznal ten uraz to juz nawet nie ogladal plyty ja jednak nie wiem jaki jest stopien tego urazu mam uszkodzeny lewy obrabek stawu barkowego przednio gornego ,obrzek przyczepow kostnych czy moge pracowac fizycznie? Michał
ponad rok temu

Witam serdecznie.
Tego typu uszkodzenia są przeciwwskazaniem do wykonywania pracy fizycznej. Do czasu pełnej rekonwalescencji powinien pozostać Pan na zwolnieniu lekarskim. Lekarz prowadzący po przeprowadzeniu bezpośredniego badania powinien udzielić Panu wskazówek na temat przebiegu całości procesu leczniczego.