Wysiłek fizyczny w ciąży

Czy w 1 tygodniu albo w 2 tygodniu ciąży można poronić a mam pracę fizyczną. Proszę powiedzcie do którego tygodnia będę mogła pracować.

KOBIETA ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Witam serdecznie,
Tygodnie ciąży liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Czyli do zapłodnienia zazwyczaj dochodzi dwa tygodnie później.
We wczesnej ciąży może dojść do poronienia. Przyczyn może być bardzo dużo. Jedną z nich może być nadmierny wysiłek fizyczny. Dlatego w ciąży należy unikać przeforsowywania się.
Jeżeli ciąża przebiega prawidłowo to kobieta może pracować przez całą ciążę. Jeżeli praca jest dużym obciążeniem dla przyszłej mamy to ginekolog może zalecić pozostanie w domu.
Pozdrawiam