Wyskakiwanie jąder u 21-latka

Witam. Mam taki problem często i już od dłuższego czasu. Podczas wysiłku nie zawsze lub pozycji trzymania nóg oraz sposobu siedzenia. Jądra wyskakują z woreczka i przenoszą się nad prącie pod skórę na kości. Nie wiem czy jest to normalne. Czasem boli jak za bardzo wyskoczą. Po zsunięciu jąder do woreczka nie zawsze w nim pozostają i potrafią wracać na miejsce nad prąciem. Nie wiem czy to może być coś poważnego?
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Jądra cofają się do kanału pachwinowego, którym schodził do worka mosznowego w okresie płodowym. W sytuacjach gdy takie zjawisko jest częste i powoduje uwięźnięcie jąder należy rozważyć zabieg polegający na zmniejszeniu światła kanału pachwinowegoo.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty