Zapytaj lekarza

1 , 0 1 4 , 1 4 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wyskakujące krosty przy stosowaniu Izoteku i peelingu

Stosuję Izotek - druga seria. Zaczęłam też stosować żel peelingujący i chyba on podrażnił mi skórę. Stała się sucha, czerwona i wyskakują na niej pryszcze. Czy to przez ten peeling wyskakują mi te krostki? Czy one znikną? Jak dbać teraz o skórę? Do końca leczenia został mi miesiąc. :(
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

W trakcie leczenia Izotekiem nie należy stosować peelingów, ani innych kuracji złuszczających, kosmetyków zawierających kwasy itp ze względu na możliwość podrażnienia skóry i wystąpienia powikłań. Proszę stosować do mycia twarzy przegotowaną, ostudzoną wodę, emulsję Cetaphil lub Physiogel oraz do pielęgnacji krem Cetaphil MD 2x dziennie.

0

Izotretynoina sprawia, że skóra jest bardziej sucha i wrażliwa. Łatwiej ją podrażnić. Proszę zaprzestać stosowania peelingu i powinno być lepiej. A na skórę zastosować kosmetyki łagodzące (najlepiej apteczne). Pozdrawiam

Lekarz medycyny estetycznej i anestezjolog. Absolwentka Collegium Medicum UMK w Toruniu.
0

Dzień dobry, Stosując kurację Izotekiem należy unikać peelingów, gdyż mogą one podrażnić skórę. Przede wszystkim należy zaprzestać jego stosowania i zakupić apteczne bądź gabinetowe kosmetyki łagodzące. W razie dodatkowych pytań - służę pomocą. Pozdrawiam

Dyplomowana specjalistka kosmetologii. Ukończyła Wyższą Szkołę Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu na wydziale zamiejscowym w Gdyni.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety