Wyskoczenie rzepki podczas gry w piłkę a konieczność wizyty u lekarza

Witam wczoraj gralem w pilke i zle postawilem noge i poczulem ze rzepka wyskoczyla i po 2 sekundach wrocila z powrotem. Musiałem opuscic boisko ponieważ strasznie bolało ale po paru minutach rozbiegalem i gralem ponownie. Ból jednak pozostał choć o wiele mniejszy. Moje pytanie brzmi czy coś poważnego się stało i musze udać się do lekarza czy nie trzeba tutaj pomocy lekarza?

Prawdopodobnie doszło do podwichniecia , jesli nie dokucza nie martwić sie, natomiast jeśli sie powtórzy trzeba leczyć u ortopedy