Wysoka gorączka bez innych objawów a białaczka

Witam serdecznie. Mam na imię Leszek i mam 61 lat. Dwa tygodnie temu miałem wysoką gorączkę, 39-39.9., i nic mnie nie bolało, nie miałem kataru, kaszlu. Gorączka utrzymywała sie prawie przez 3-5 dni. Udałem się do lekarza i zrobiłem morfologię z rozmazem. Wyniki wyszły złe. Zrobiłem USG i rtg płuc - wszystko OK. Dostałem antybiotyk i tydzień po zakończeniu powtórzyłem badania. Oto wyniki: WBC 10,8K/ul, LYM# 3,8K/ul, MID# 0,8K/ul, GRA# 6,2K/ul, RBC 4,6M/UL, HGB 14,9g/dl, HCT 40,0%, MCV 86,9 fl, MCH 32,4pg, MCHC 37,3g/dl, RDW 13,4%, PLT 352 K/ul, MGV 10,4fl, monocyty 11%, limfocyty 41%, CRP 2,5 mg/l, neutrofile segmentowane 44%. Bardzo proszę o opinię. Martwię się, że to może być białaczka.

Witam serdecznie!

W ostrej fazie choroby wirusowej lub bakteryjnej czasami mogą być istotne odchylenia w morfologii, szczególnie jeśli chodzi o ilość leukocytów oraz rozmaz. Aktualne wyniki sugerują, że sytuacja wraca do normy - wprawdzie jeszcze poziom leukocytów nieznacznie jest podwyższony, ale pozostałe parametry (krwinki czerwone, płytki krwi) są prawidłowe. Proponuję powtórzyć badanie za miesiąc, ale uważam, że nie ma powodów do niepokoju.

Pozdrawiam serdecznie