Wysoka gorączka, ból zatok i gardła a karmienie piersią

Witam Jestem mama 5 miesięcznego chłopca niestety od 2 dni zmagam sie z wysoka goraczka( zimne okłady paracetamol dla dzieci) ale nic nie pomaga w nocy jest jeszcze gorzej. Do tego straszny bol gardła i zatok, a dotego bardzo bolą mnie kości tak ze nie mam siły nosić mojego brzdaca , a powiem szczerze nie chce juz leżeć cały dzień w łóżeczku. Chodzi mi tylko o to czy moge przyjmować jakies leki ponieważ karmie go piersia i nie chce mu zaszkodzić. Dzis bol głowy był tak wielki ze zarzylam Panado

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Dlaczego stosuje Pani paracetamol dla dzieci? Ma on stanowczo zbyt małą dawkę aby zadziałać. Może Pani stosować paracetamol w dawce dla dorosłych tj. po 500 mg. Ponadto objawy mogą sugerować anginę paciorkowcową. W takiej sytuacji możliwe że konieczne będzie zastosowanie antybiotyku. Proszę konieczne zgłosić się do lekarza.