Wysoka gorączka, dreszcze nocne poty, żółte oczy i ból w okolicy lędźwiowej a chore nerki

Witam ! Jestem 18 letnią dziewczyną w zeszłym roku zaczęły się moje problemy z nerkami. Niedawno wystapily podobne objawy : zaczelo sie od pieczenia w okolicy intymnej, problemów z oddawaniem moczu. Ale to minęło. Teraz od jakichś 3dni mam bardzo wysoka gorączkę, dreszcze, zolte oczy, nocne poty, bol w okolicy lędźwiowej i w okolicach brzucha oraz kłujący ból głowy. Czy takie objawy są objawami tylko i wyłącznie chorob nerek ? Jakie badania zrobić dodatkowo ? z góry dziękuję i pozdrawiam Ania

Lek. Marta Gryszkiewicz

Powinna się Pani niezwłocznie zgłosić do szpitala z oddziałem chirurgii i inetrny. W/w objawy sugerują żółtaczkę, której przyczyn jest wiele, jednak nie zalicza się do nich chorób nerek. Wskazane badania markerów wątrobowych, morfologia krwi, glukoza na czczo itd. Diagnostyką powinien kierować lekarz po zbadaniu Pani.