Wysoka gorączka i ból gardła u 8-latka

Dzień dobry mój wnuk ma 8 lat i ma w tej chwili gorączke 39.3 a i gardło go boli .Co mam zrobić podałam mu k przeciwgorączkowy i nie spada gorączka

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

proszę udać się do pediatry. Wnuk musi być najpierw zdiagnozowany. Możliwe, że konieczne będzie podanie antybiotyku.

Pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

Proszę dbać o nawodnienie i kontynuować podawanie leku przeciwzapalnego. Jeżeli objawy nie ustąpią lub nastąpi pogorszenie stanu ogólnego wnuczka proszę zgłosić się do lekarza.