Wysoka gorączka i bóle gardła przy paciorkowcu

2tyg temu corka dostala wysokiej goraczki i bolu gardla. Lekarz zrobil szybk test na paciorkowca-wyszedk ujemny.piwiedzial ze to wirusowka. Po tygodniu choroba przeszla. Po 4 dniach goraczka wrocila. Lekarz powiedzial ze to ten sam wirus. Ja rowniez sie rozchorowakam.szybki test wyszedl ujemny. Ale lekarz wyslal wymaz do zbadania i okazalo sie ze byl paciorkowiec. Dostalam antybiotyk. Corka juz jest zdrowa,ale nie byla leczona antybiotykiem. Ale co jesli u niej tez to byla angina bakteryjna?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli objawy ustąpiły to najprawdopodobniej była to infekcja wirusowa. W przypadku nawrotu dolegliwości konieczna będzie wizyta u lekarza.