Wysoka gorączka i brak wysypki

witam.moj syn z piatku na sobote dostal wysoka goraczke39.5 bylismy na pogotowi i kazali zbijac czopkami ,tak tez robilam.co 5 godzin przychodzila wysoka temp.a ja ja zbijalam,dzisiaj jest poniedzialek,syn dalej goraczkuje bylismy u lekarza wszystko jest ok zadnych innych objawow cos jest we krwi.lekarz kazal obserwowac czy nie ma wysypki.moje pytanie czy prz 3 dniowce (goraczce) zawsze wystepuje wysypka,bo syn jej nie ma ,a to juz 3 dni

Witam! Jeśli po okresie 3-dniowej gorączki pojawia się wysypka, oznacza to, że stan dziecka spowodowany jest niegroźną infekcją wirusową. Jeśli tego typu objawy nie ustąpią należy poszukiwać innych przyczyn podwyższonej temperatury u dziecka.