Wysoka gorączka i kaszel u 10-letniego dziecka

witam. 10-letnie dziecko ma juz ponad tydzien wysoka goraczke ikaszel gdy temperatura rosnie ponad 38 stopni zadnych innych objawow pomimo antybiotyku amoksiklav goraczka wraca

nie wiem jak długo dziecko dostaje juz antybiotyk. Jeżeli brak jest poprawy w ciagu 3 dni leczenia, świadczy to o nieskuteczności leczenia - konieczna ponowna wizyta u lekarza, który zmieni antybiotyk i byc moze zaleci wykonanie zdjecia rtg klatki piersiowej.