Wysoka gorączka - jak pomóc dziecku?

Witam. Moja 3 letnia córka od sześciu dni gorączkuje bardzo wysoko, raz zwymiotowała, gorączka dochodzi do 39,6. Zbijam maksymalnie do 38, nawet czopki działają 3 godziny. Od dwóch dni jest lekka poprawa, o pierwszej w nocy dostaje wysokiej gorączki - 39 stopni, do 12 w południe jest spokój (ma 36,6 rano) po podaniu leku przeciwgorączkowego. Koło godziny dwunastej znowu ponad 38 stopni, koło siedemnastej 39 stopni i nie umiem zbić. Byliśmy 2 razy u laryngologa, wykluczył zapalenie ucha (pomimo tego, że bardzo boli ją głowa i uszy), stwierdził że ma głęboko w gardle ropę. Nie dostała antybiotyku tylko lek przeciwwirusowy i tantum verde do psikania. Wczoraj w nocy po podaniu czopków bardzo bolał ją brzuch. Ustąpiło po siusianiu, ale podczas oddawania moczu wydaliła jakąś galaretowatą substancję. Czy lekarz nie powinien zlecić badania krwi i moczu?? Anna

KOBIETA, 3 LAT ponad rok temu

Lek. Krystyna Gałązka

Witam,
Powinna Pani zaobserwować, czy dziecko jest niespokojne podczas siusiania, czy boli je brzuszek, czy pręży się i krzyczy w związku z oddawaniem moczu, a także czy nie pojawił się kaszel i ból gardła. Tak wysoka gorączka, która nie obniża się, wymaga dalszej diagnostyki. Koniecznie proszę udać się do pediatry. On na pewno zleci badanie moczu, by wykluczyć zakażenie układu moczowego.
Pozdrawiam