Kobieta , 27 lat Witam, synek (17mcy) od niedzieli ma wysoką gorączkę. Ma również katar i kaszle. Dwa razy byliśmy z nim u lekarza osłuchowo jest czysto. W środę doszło zapalenie spojówek bakteryjne. Od wczoraj stosujemy krople do oczu z antybiotykiem a do noska z hydrokortyzonem i pomagają. Gardło psikamy hascoseptem inhalacje nebud, mucosolvan, na noc sinecod. Gorączka nie chce odpuścić, tzn. lek (ibuprofen czy paracetamol) pomaga, jak zacznie działać synek szaleje jakby mu nic nie było a potem wraca.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Kaszel – Kaszel jest odruchem obronnym wywołanym przez podrażnienie błony śluzowej. Jest najczęściej spotykanym objawem chorób układu oddechowego. Odruch kaszlowy może być wywołany przez dostanie się do dróg oddechowych ciała obcego, zwiększonej zawartości gazów drażniących we wdychanym powietrzu, pyłów, nadprodukcji wydzieliny w drogach oddechowych, a także przez działanie czynników chorobotwórczych (bakterie, wirusy, grzyby).
  • Zapalenie spojówek – Zapalenia spojówek są jednymi z najczęstszych dolegliwości, jakie dotykają nasze oczy. Zapalenie spojówek może przebiegać jako izolowane zapalenie o różnej etiologii (infekcyjnej lub nieinfekcyjnej) lub jako składowa ogólnoustrojowej infekcji np. zapalenie spojówek towarzyszące wirusowej infekcji górnych dróg oddechowych.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: