Wysoka gorączka podczas karmienia dziecka piersią

mam wysoką gorączkę i karmie piersią jestem 7 dni po porodzi , czy mogę zażywać jakieś leki

Milena Lubowicz

Może Pani zażywać paracetamol (apap, panadol) lub krótkotrwale (2-3 dni) ibuprom. Proszę jednak zwrócić uwagę czy przyczyną gorączki nie jest zapalenie piersi, to częste krótko po porodzie. Wtedy wskazany jest antybiotyk.
Pozdrawiam