Wysoka gorączka u 3-letniego dziecka

dziecko goraczkuje od tygodnia poczatkowo 40 stopni a teraz utrzyumujme sie 38 przyjmuje montelukast zero poprawy ogolny stan dobry chociaz widac oczka chore i bladosc crp nie jest b wysokie a dziecko ma 3 latka

Magdalena StusiĹska

Montelukast nie jest lekiem przeciwgorączkowym. Jeżeli tak wysoka gorączka utrzymuje się ponad tydzień- należy skonsultować się z lekarzem, stwierdzi on czy to infekcja wirusowa i zleci odpowiednie postępowanie, a w przypadku etiologii bakteryjnej przepisze antybiotyk.

Milena Lubowicz

Skoro crp jest niskie to najprawdopodobniej to infekcja wirusowa. Proszę podawać dziecku ibuprofen na gorączkę w dawce dostosowanej do masy ciała.
Pozdrawiam