Wysoka gorączka u 4-letniego dziecka

Witam moja roczna córka od 4 dni ma temperaturę 39 . 6 ciężko ja zbić. Do póki działa czopek jest ok. Nie ma innych objawów dwa dni temu badała ją pani doktor i powiedziała że nic jej nie jest. Ale gorączka nadal się utrzymuje dziś rano miała 39, 8 co powinnam zrobić.
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Ze względu na utrzymującą się gorączkę zdecydowanie proszę nie zwlekać, tylko ponownie skonsultować się z lekarzem pediatrą. Przyczyn takiej gorączki może być bardzo wiele - zdecydowanie wskazana jest dokładniejsza diagnostyka. Do czasu wizyty u lekarza proszę stosować preparaty przeciwgorączkowe, np. ibuprofen.