Wysoka gorączka u 4-miesięcznego dziecka

Witam. Moja 4mies.coreczka od 3 dni ma goraczke, nawet powyzej 40 stopni. W szpitalu stwierdzili lekko zaczerwienione gardlo. Caly czas podaje jej Nurofen naprzemian z Calpolem, i czopki jesli nie chce pic. Jest karmiona piersia. Jest bardzo niespokojna I od 3 dnia ma niska temp. 34.8 Czy to normalne? Jak jej pomoc? Nie dostala zadnych lekow. Z gory dziekuje

Witam! Jeśli lekarz pediatra po przeprowadzeniu bezpośredniego badania stwierdził, że dziecku wystarczy leczenie objawowe, nie ma powodów do niepokoju. Opisane objawy najprawdopodobniej związane są z niegroźną infekcją wirusową. Obniżenie temperatury oznacza, że dziecko zdrowieje. Oczywiście wskazane jest kontrolne badanie lekarskie.