Wysoka gorączka u 5,4-latka

Witam. dziecko 5l i4m. Ma 40 C. Zaczęła chorować ok. 25.11. ból gardła, katar, bez kaszlu. dostała neosine,ibufen,TantumV. Po 3 dniach dołączony ospen. Nastąpiła poprawa, ale katar pozostał. Po kolejnych 3 dniach temp ?38 st. i ból gardła. Dostało Bioracef 125 2x1,5 tab. przez 7-8 dni. Wczoraj bad. bo było >38 temp. osłuchowo ok. gardło ok. Dziś znowu rano >38st, a wieczorem pomimo ibum forte 5 2 ml temp. max 40,6st. Dodaliśmy czopek paracet.250 plastry chłodz. i jest ok.38,5.

Lek. Tomasz Budlewski

Ciężko jest coś więcej powiedzieć bez badania. Proszę udać się do lekarza pediatry. Być może będzie konieczne leczenie szpitalne.