Wysoka gorączka u 8-miesięcznego dziecka

Witam Proszę o pomoc mój 7,5 miesięczny synek od wczorajszego wieczora ma temperaturę 38,5-38,8 stopni po podaniu nurofenu spada do 37 stopni i w ciągu kilku godzin rośnie na nowo. Syn jest pogodny i wesoły, może jedynie troszkę więcej śpi. Nie ma innych objawów, co zrobić żeby zbić gorączkę i kiedy udać się do pediatry?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Do pediatry proszę zgłosić się, jeżeli temperatura ciała będzie się utrzymywała powyżej 38 st. i pojawią się niepokojące objawy w postaci biegunki, wymiotów, odkrztuszania wydzieliny z dróg oddechowych, zaburzeń zachowania, senności, spadku apetytu.