Wysoka hemoglobina

Mężczyzna, 23 lata. Moje wyniki: hematokryt - 60,2%, krwinki czerwone - 6,55T/l, hemoglobina - 20,5g/dl, krwinki białe - 8,0 g/l, MCV - 91,9 fl, MCH - 31,3pg, MCHC - 34,1 g/dl, RDW - 14,2 %, PLT - 194 G/l, MPV - 9,7 fl, PDW - 12,9 fl, P-LCR - 23,5 %, LYMPH - 1,3 G/l, LYMPH% - 16,3%, NEUT - 5,3 G/l, NEUT% -66,6%, BASO - 0,04 10*3/ul, BASO% - 0,5%, EO - 0,20 10*3/ul, EO% - 2,5%, MONO - 1,12 10*3/ul, MONO% - 14,1%. Proszę o interpretację wyników, martwią mnie, dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wynik wymaga wizyty u lekarza. Uwagę zwracają podwyższone parametry czerwonokrwinkowe - liczba erytrocytów, hemoglobina, hematokryt, zawartość hemoglobiny w erytrocycie oraz podwyższona liczba monocytów.

Wysokie wartości liczby erytrocytów, hemoglobiny i hematokrytu bywają fałszywie zawyżone w wyniku odwodnienia, jednak mogą świadczyć o poważnych zaburzeniach hematologicznych, zwłaszcza, że nie są jedynymi odchyleniami.

Prosze niezwłocznie udać się do lekarza rodzinnego. Być może badanie trzeba będzie powtórzyć. Konieczna może się okazać konsultacja hematologiczna.

Pozdrawiam serdecznie