Wysoka hemoglobina we krwi

Witam ! Mam pytanie w dniu dzisiejszym(tj. 28.01.14) zostałem zdyskwalifikowany z listy krwiodawców z powodu za wysokiej hemoglobiny (18,2 w pierwszym badaniu i 18,5 w drugim). Kiedy się urodziłem poziom Hb wynosił 33 przez co była rozrzedzana. Robiąc wyniki czy oddając krew zawsze miałem wysoką Hb i nikt nie zwracał na to uwagi... Proszę o pomoc... co mam zrobić ?? Czy to czymś grozi ????

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Proponuję rozważyć diagnostykę w kierunku czerwienicy prawdziwej. Proszę zgłosić się do lekarza.