Wysoka ilość ketonów w moczu u 2,5-letniego dziecka a autyzm

Witam, od dluzszego juz czasu zmagam sie z diagnozą AUTYZMU u mojego 2 i pół rocznego synka. Moje pytanie dotyczy badań metabolicznych bo niedawno takie robiliśmy nieby pisze ze wynik jest dobry brak zmian metabolicznych ale stwierdzono bardzo wysoka ilosc ketonów w moczu co to oznacza gdzie teraz najlepiej sie z tym udać???

Droga Mamo,

dzieci z podejrzeniem lub diagnozą autyzmu bardzo często mają kłopoty jelitowe wynikające z jakiś dysfunkcji enzymatycznych, ale także - z ukrytych reakcji nietolerancji pokarmowych.
Radziłabym czym prędzej zrobić takie testy (na IgG w klasie 1-4) i zastosować dietę eliminacyjną u dziecka. Aby jednak taką dietę zastosować musi być ona kompletna pod katem wartości odżywczych. Radziłabym tu o kontakt z dietetykiem specjalizującym się w testach na nietolerancje.

Osobiście znam przypadki, że dzieci znacząco poprawiły reakcje na terapię i u niektórych - nie stwierdza się nawet autyzmu.

Radziłabym także jak najszybciej podawać dziecku bakterie probiotyczne, które uszczelniają i poprawiają pracę jelit.

Pozdrawiam i życzę powodzenia :)
Ewa Ceborska