Wysoka krótkowzroczność i zmiany degeneracyjne siatkówki

Witam, mam wysoką krótkowzroczność (noszę okulary - 13 i -16), zmiany degeneracyjne siatkówki i jaskrę. Czy mogę czasowo podjąć pracę pokojówki, która wiąże się z częstym schylaniem, pchaniem ciężkiego wózka, noszeniem pościeli?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest to dopuszczalne, choć oczywiście należy uważać i nie przesadzać z nadmiernym napięciem miesniowym podczas wysiłku fizycznego.