Wysoka prolaktyna i TSH

witam , co mam rozumiec przez wynik badania THS 6,44 ulU/ml i prolaktyna 1799,90 mlU/l jestem troche przerażona wynikiem drugiego.a wizyta u lekarza za tydzien
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Niedoczynność tarczycy oraz hiperprolaktynemia.
Najważniejsza jest dalsza diagnostyka w celu ustalenia przyczyn tych zaburzeń endokrynologicznych.
Najczęstszymi przyczynami hiperprolaktynemii są - guz prolaktynowy przysadki, pierwotna niedoczynność tarczycy, leki; niedoczynności tarczycy natomiast - np. choroba Hashimoto.
Bez dodatkowych badań określenie przyczyny na tym etapie jest niemożliwe.
Wskazana konsultacja u endokrynologa.