wysoka temperatura i brak innych objawów, CRP ilościowo 237,07 mg/l 0-5 H

Córka ma prawie 5 lat. Od 5 dni ma bardzo wysoką temperaturę: w ciągu 15 min. rośnie o 3,5-4 stopnie, spada - 1 stopień w 1-1,5 godz. Nie ma żadnych innych objawów - gdy temperatura jest "zwalczona" - mamy zdrowe aktywne dziecko, które je, pije, się bawi, nic ją nie boli, nie ma kaszlu. Niestety leki przeciwgorączkowe działają co raz krócej. Badania krwi z palca (izba przyjęć): CRP ilościowo 237,07 mg/l 0-5 H, stwierdzono, że stan córki jest dobry i mamy wrócić do domu i kontynuować leczenie. Od 2 dni dostaje antybiotyk, aczkolwiek nie ma to żadnego wpływu na temperaturę. Czy to jest infekcja bakteryjna czy wirusowa? Jutro idziemy na RTG klatki piersiowej i zrobimy badania moczu, aczkolwiek wygląda, że nikt nic nie wie. Będę wdzięczny za poradę.

Redakcja abcZdrowie

Tak wysoki poziom CRP oraz gorączka u dziecka wymagają starannej diagnostyki. Jeszcze przed włączeniem antybiotyku dziecko powinno mieć wykonaną morfologię oraz badanie ogólne moczu.