Wysoka wada wzroku a nauka pływania

Jestem trenerem pływania, mój uczeń ma wadę wzroku -13 nosi szkła kontaktowe i czeka na operację. Chciałabym zapytać czy nie ma żadnych przeciwskazań, żeby uczestniczył w lekcjach nauki pływania 2 x w tygodniu po 40 minut. Z poważaniem Marzena

Tak. Uczeń może pływać pod warunkiem,że był u okulisty i miał badaną siatkówkę obu oczu,zwykle jeżeli są zwyrodnienia siatkówki to pojawiają się w okresie wzrostu dziecka tj 14-18 lat,samo pływanie raczej nie uszkodzi żadnej nawet bardzo marnej siatkówki, bardziej wstrząsy typu skoki na twarde podłoże, nagła zmiana ciśnień,skoki z wieży lub wysokiego słupka. Pozdrawiam