Wysoka wada wzroku - czy możliwa jest praca przy komputerze?

Witam. Mam takie pytanie. Dostałam nową pracę, ale obawiam się, że moja wada wzroku może być przeciwwskazaniem do pracy. Mam wysoką krótkowzroczność (-10 dioptrii). Czy może być to przeciwwskazanie do pracy przy komputerze?
ponad rok temu

Witam,

Wysoka krótkowzroczność nie jest tylko prostą wadą refrakcji, lecz procesem chorobowym obejmującym całą gałkę oczną, mogącą destrukcyjnie wpływać na jej struktury, głównie na siatkówkę. Przy stałej kontroli okulistycznej, ze szczegółową oceną dna oczu, krótkowzroczność nie jest przeciwwskazaniem do pracy przy komputerze.

Pozdrawiam serdecznie