Wysoki cholesterol i stosowanie leków na raka piersi

Od dwóch lat biorę leki na raka piersi najpierw estruzil a obecnie tamoxifen. Mam duża osteoporozę, biorę wapno wit d.przypadkowo zrobiłam badanie i wyszło ze mam całkowity cholesterol 310 .dostalam zocor 20 nie mogę brać bo mi jest niedobrze, nudności pobolewa brzuch. W młodości chorowałam na żółtaczkę. Cztery mięs. Temu robiłam próby watr. Były w normie. Pewnie poradzicie abym poszła do lekarza owszem pójdę ale lek nic nie zrobi .moze jest jakiś lek na cholesterol. Który jest dobrze tolerowa

Oczywiście, że trzeba próbować stosować inny lek, który będzie dobrze tolerowany przez panią. Niestety nie ma na to reguły i stosuje się leki empirycznie. Proponowałbym spróbować rosuwastatyne w niewielkiej dawce 5 mg dziennie. Jest to statyna najmniej obciążająca wątrobę.