Wysoki cukier i ból nerek

Witam. Czy bóle nóg oraz nerek lub dolnego odcinka lędzwiowego oraz ogólne osłabienie trwające od paru miesięcy mogą byc przyczyną zbyt wysokiego cukru który mam. Nigdy nie mierzyłem cukru ale od paru dni mierze reguralnie i mam natczo od 120 do 136 a wieczorem 2 godziny po posiłku od 140 do 170. Ciezko mi sie pracuje jestem osłabiony bolą nogi mieśnie kości. Ostatnio robiłem badania mam wysoki poziom trójglicerydów oraz wyniki wątrobowe złe nieznacznie. Proszę o odpowiedż Marcin.

Lek. Tomasz Budlewski

Witam serdecznie, na pewno wymaga Pan diagnostyki w kierunku cukrzycy. Niestety nie można rozpoznać tej choroby na podstawie wyników badań na glukometrze, należy udać się do lekarza rodzinnego, który powinien zlecić badania poziomu glikemii z krwi żylnej. Następnie na podstawie wyników zlecić dalsze badania lub zastosować odpowiednie leczenie. Powyższe objawy mogą wskazywać na kliniczne początki choroby.